Részvételi lehetőség a Hannover Messe kiállításon | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2019 Február >>

Részvételi lehetőség a Hannover Messe kiállításon

2019. február 12.

2019. március 31. és április 3. között a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Német Tagozata, üzleti delegációt szervez Németországba a Hannover Messe kiállításra.

Németország Magyarország legfontosabb kereskedelmi partnere, a kétoldalú áruforgalom 2017-ben megközelítette a 53 milliárd eurót. Németország a világ egyik legfejlettebb piacgazdasága, melynek fejlődése 10 éve töretlen.  Németország kiemelkedik az autók, gépek, elektromos berendezések és vegyi anyagok gyártásában, a német vállalatok az iparágak mintegy kétharmadában a világranglista első három helyén találhatók. Kiemelt jelentőségű a hálózatok fejlesztése, azon belül nem csak az IT, hanem a közlekedési rendszerek fejlesztése is.

A Hannover Messe a világ vezető ipari B2B és nemzetközi szakkiállítása, mely egy helyen és egy időben mutatja be a technológiai innovációk teljes skáláját az egész értékesítési láncon belül - az automatizálástól a beszállítói megoldásokig. Témái az integrált automatizácó, ipari informatika, erőátvitel és vezérlés; a digitális gyár; az integrált energiarendszerek; az innovatív beszállítói megoldások; a kutatás & fejlesztés, és technológiaátadás; és a sűrített levegő - és vákuumtechnika. A Hannover Messe ideális üzleti és networking (B2B találkozók) esemény azoknak, akik megismernék az úttörő technológiákat és akiknek fontos a nemzetközi kapcsolatépítés.

A Németországba kiutazó üzleti delegáció célja az országok vállalkozói közötti együttműködési lehetőségek feltérképezése, új üzleti kapcsolatok kialakítása, az Ipar 4.0 németországi eredményeinek megismerése

Célcsoport:

Németország iránt érdeklődő exportorientált cégprofilú vállalkozások, amelyek lehetőség szerint az alábbi területeken tevékenykednek:

• járműipar, gépipar
  • információs technológia
  • energiaipar
  • K+F, tudás- és technológiatranszfer

Tervezett programok:

• vásárlátogatás és üzletember-találkozó a Hannover Messe területén
  • az alsó-szászországi üzleti környezet bemutatása a Hannoveri Kereskedelmi és Iparkamarában
  • gyárlátogatás a wolfsburgi Volkswagen gyárban

A B2B találkozókra mindenki egyénileg online regisztrál, emellett javasolt az eredményes kiutazás érdekében a kapcsolatfelvétel a kinti partnerekkel. A megfelelő mennyiségű és minőségű üzleti partner felkutatását az MKIK nem vállalja.

A tervezett szakmai program csatoltan található.

B2B találkozókra való jelentkezés:

Az Enterprise Europe Network szervezésében a vásár ideje alatt B2B találkozók kerülnek megrendezésre, melyre az alábbi linken lehet jelentkezni:

A jelentkezés február 15-ig ingyenes, ezt követően 119.00 EUR/cég + további céges képviselő esetén 75.00 EUR/fő (az MKIK információi szerint az ingyenes jelentkezési határidőt valószínűleg egy héttel meghosszabbítják)

Részvételi feltételek:

• exportorientált cégprofil
  • kamarai regisztráció
  • előnyben részesülnek az MKIK bilaterális tagozatainak tagvállalatai és az önkéntes kamarai tagok

Szervezők:

A Magyar Kereskedelmi Iparkamara Magyar-Német Tagozata, a Hannoveri Kereskedelmi és Iparkamara, az Enterprise Europe Network Niedersachsen, valamint Magyarország berlini külképviseletének közreműködésével.

Várható költségek:

• repülőjegy: kb. 41.600 Ft/fő illetékkel, kézipoggyásszal
  • 3 éjszaka szállásköltsége: 267 EUR/egyágyas szoba/ 3 éj, reggelivel
  • transzfer: 30.000 Ft/fő
  • belépőjegy a vásárra: 62 EUR/2nap
  • belépőjegy a wolfsburgi Volkswagen gyárba: 13 EUR/fő

Jelentkezési határidő: 2019. február 20.

A jelentkezéshez az alábbiakban felsorolt 2 dokumentumot kitöltve, 2019. február 20-ig a beres.laszlo@mkik.hu e-mail címre várja az MKIK.

• jelentkezési lap,
  • angol nyelvű cégprofil.

Az üzleti delegáció minimum 15 fő érdeklődése esetén valósul meg, ezért kérjük, hogy foglalásukat csak visszajelzésünket követően véglegesítsék.

Kapcsolattartó: Béres László, e-mail: beres.laszlo@mkik.hu, tel: (1) 474 5177