Megjelent a 2018-as TOP 100+200 kiadvány | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2018 November >>

Megjelent a 2018-as TOP 100+200 kiadvány

2018. november 7.

Idén 12. alkalommal jelent meg a NAV, a KSH, a Napló, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara együttműködésében készített Veszprém megyei TOP 100+200 kiadvány.

A bemutató rendezvényen átadták a Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat, az Év Vállalkozása Díjat kis- és nagyvállalati kategóriában, valamint elismerésben részesítették a EuroSkills Budapest 2018 versenyen kiemelkedő eredményt elért megyei versenyzőket.

Gazdasági tendenciák bemutatása

A rendezvényt dr. Somogyi Istvánné, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára nyitotta meg. A Központi Statisztikai Hivatal részéről Grábics Ágnes, a Felhasználási Kapcsolatok Főosztálya, Komplex Szolgáltatások Osztályának vezetője az országos tendenciák átfogó bemutatása után kitért Veszprém megye főbb gazdasági folyamatainak bemutatására a GDP, a gazdálkodó szervezetek, az idegenforgalom és a foglalkoztatási adatok tükrében.

Grábics Ágnes, KSH (forrás: vehir.hu)

Dégi Zoltán, a NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának igazgatója a kiadványban megjelent NAV elemzéseket és toplistát fejtette ki a nettó árbevételek és az adózás előtti eredmények alapján.

Dégi Zoltán, NAV (forrás: vehir.hu)

Ezt követően dr. Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szólt Veszprém megye legnagyobb gazdálkodó szervezeteiről országos kitekintésben, valamint felvázolta a megyei gazdaság további fejlődési lehetőségeit.

Dr. Markovszky György, VKIK (forrás: vehir.hu)

Vállalati kisfilmek bemutatása

A szakmai előadásokat követően filmes cégbemutatkozásokra került sor, amelynek keretében a veszprémi PL Beauty Cosmetics Kft. és a balatonfüredi Bergmann Cukrászda kisfilmjeit tekinthették meg a jelenlévők. A filmeket a Regina Televízió készítette.

Elismerések átadása

A Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat magasszintű innovációs tevékenységei elismeréseként a veszprémi Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft-nek adományozták.

Dr. Berzsenyi Miklós és Szarvas Szilárd (Controlsoft Kft.),

Skobrák Tibor (Le Bélier Zrt.), ifj. Csuri Lajos és Csuri Lajos (Csavária Kft.)

(forrás: veol.hu)

A kamara és a Napló által alapított Az Év Vállalkozása Díjat nagyvállalati kategóriában az ajkai Le Bélier Formaöntöde Zrt-nek, kisvállalati kategóriában pedig a zalahalápi Csavária Fémtömegcikkgyártó Kft-nek ítélték oda.

A 2018. szeptember 26-28. között Budapesten megrendezett EuroSkills versenyen 28 ország, közel 600 versenyzője 37 szakmában mutatta meg tudását, mintegy 100 ezer látogató előtt. A magyar csapat 27 szakmában indult, ebből 17 versenyszakmában értek el helyezést. Kiváló szerepelésüket bizonyítja a megszerzett három aranyérem, három ezüstérem, három bronzérem és nyolc kiválósági érem.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Elnökségének döntése alapján elismerésben részesítették a EuroSkills Budapest 2018 verseny Veszprém megyei helyezettjeit:

• Simon Krisztián - bútorasztalos szakma - I. helyezés
  • Balogh Ákos - webfejlesztő szakma - II. helyezés
  • Piltman Gábor - ács bemutató szakma - III. helyezés
  • Papp Viktória Dóra - szépségápoló szakma - VI. helyezés
  • Sándor István - bádogos szakma - VII. helyezés

A 2018. évi TOP 100+200 kiadvány

a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál ingyenesen beszerezhető,

vagy digitális változatban lejjebb megtekinthető.