Üdvözöljük a

Megyei Technikaverseny és Életvitel, gyakorlati ismeretek verseny a Kossuth Lajos Általános Iskolában | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

honlapján!

-

Országos rendezvénynaptár

<< 2017 Június >>
KeSzeCsüSzoVa
   1234
567891011
12131415161718
192021222324
25
2627282930  

Megyei Technikaverseny és Életvitel, gyakorlati ismeretek verseny a Kossuth Lajos Általános Iskolában

Szerző: Stampf Eszter | 2017. április 5.

A Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola adott otthon 2017. március 28-án az általános iskolák 7-8 osztályos diákjai számára meghirdetett Országos Technikaverseny és az Országos Életvitel és Gyakorlati Ismeretek Verseny megyei fordulójának.

A résztvevők 60 perc alatt egyénileg elméleti tesztlapot oldottak meg, melyben számot adtak nemcsak a verseny témájában, hanem a tantárgyi egyéb ismeretekben való jártasságukról is. 
Az idei évben a technikaverseny témája az „Ember és energia”, a gyakorlati verseny témája „Lakás, lakókörnyezet” voltak.
A tesztlapok kitöltése után a diákok átvonultak a műhelybe, ahol ismét – immár csapatként – nekiláttak a tevékenykedésnek. A technikaverseny résztvevői egy napelemes malmot állítottak össze, az életvitel és gyakorlati versenyen résztvevők pedig húsvéti ajtódísz varrtak meg, melyre szintén 60 perc állt rendelkezésre. 
Megyei Életvitel és Gyakorlati Ismeretek Verseny eredménye:

1. helyezett: a várpalotai Várkerti Általános Iskola csapata: Bányász Dorka, Hodula Réka Nyíri Diána (felkészítő Szilágyiné Tóth Petronella)
2. helyezett a Veszprémi Cholnoky Jenő Általános Iskola csapata: Magyar Eszter, Schvarcinger Dorina, Szíjártó Alexandra (felkészítő: Glatz Éva)

Megyei Technikaverseny eredménye:

1. helyezett: a pápai Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi és Nyelvoktató Általános Iskola csapata: Balogh Márkó, Murai Péter, Piriti Mátyás (felkészítő: Sztupák László) 
2. helyezett: a Csabrendeki Általános Iskola csapata: Fazekas Dániel, Ferenczi Csongor, Kekk Péter (felkészítő: Németh György)
3. helyezett: a Veszprémi Báthory Általános Iskola és Köznevelési Típusú Sportiskola csapata: Ulrich Flóra, Kalmár Csaba, Ulrich Máté (felkészítő: Szebeni János)
4. helyezett: a Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola csapata: Boros Milán, Czinke Zalán, Kónya Barnabás (felkészítő: Palkó – Kercsó Zsuzsanna)

Egyéni legjobbak:

Életvitelből: Hodula Réka (Várkerti Általános Iskola, Várpalota)
Technikából: Balogh Márkó (Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi és Nyelvoktató Általános Iskola, Pápa)