Vállalkozói sikertörténetek Veszprém megyében (2017) | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2017 December >>

Vállalkozói sikertörténetek Veszprém megyében (2017)

2017. október 12.

Kerekasztal-beszélgetés formájában került sor a kamara vállalkozói sikertörténeteket felvonultató kiadványának ünnepélyes bemutatójára Veszprémben.
A kötet - a tavaly megjelent első rész mintájára - 2017-ben újabb 10 Veszprém megyei, magyar tulajdonú, folyamatosan fejlődő vállalkozás példaértékű történeteit mutatja be a cégindítástól a krízishelyzeteken keresztül a vállalati jövőképek kérdésköréig.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szerkesztett "Vállalkozói sikertörténetek Veszprém megyében 2017" című kiadvány célja azon megyei vállalkozások bemutatása, amelyek viszonylag rövid idő alatt tartós növekedést értek el, folyamatosan bővülnek, fejlesztenek, ezzel a megye gazdaságának fontos szereplőivé váltak, és működésükkel, életútjukkal jó példaként szolgálnak a vállalkozói szektor számára.

A kiadvány 1. és 2. részében szereplő cégek történetét az ügyvezetők, tulajdonosok mesélik el azonos témakörök alapján:

• Indulás, cégalapítás
  • Növekedés
  • Krízishelyzetek
  • Működés, döntési mechanizmus
  • Jövőkép, utódlás

A 2017-es kiadványban megjelent 10 vállalkozás és képviselőik:

• Bakony Elektronika Kft. (Zirc) - Hédl Sándor, Hédl Attila, Hédl Péter ügyvezető tulajdonosok
  • Bakony Ipari Kerámia Kft. (Veszprém) - Janni Ferenc ügyvezető igazgató
  • CoreComm SI Kft. (Veszprém) - Horváth Balázs ügyvezető igazgató
  • Csatári Plast Kft. (Nemesvámos) - Csatári László ügyvezető igazgató
  • DGA Gépgyártó és Automatizálási Kft. (Devecser) - Ruzsonik Károly ügyvezető igazgató, Tornai Tamás és Tornai Eszter a tulajdonos Somló Holding Kft. képviseletében
  • Locargo Kft. (Veszprém) - Reisinger Győző ügyvezető igazgató
  • Nyelvtanoda Kft. (Veszprém) - Véh Balázs ügyvezető igazgató, Zimonyi Barbara szakmai igazgató
  • Piedl Kft. (Veszprém) - Piedl György ügyvezető igazgató
  • Transmoduls Kft. (Veszprém) - Maár Márton ügyvezető igazgató

* * *

A kiadvány második részének 2017. október 12-én Veszprémben megrendezett bemutatóján dr. Somogyi Istvánné kamarai főtitkár köszöntette a megjelent cégképviselőket, vendégeket.

Dr. Markovszky György elnök a kiadvány ismertetését követően, az abban szereplő cégekkel kerekasztal-beszélgetés keretében vitatta meg a sikerhez vezető utat, a mindennapi működési mechanizmusokat, vállalati jövőképeket és az utódlás kérdését.

Galéria >>

A "Vállalkozói sikertörténetek Veszprém megyében" című kiadvány 2016. és 2017. évi kiadásai a kamaránál ingyenesen beszerezhetők.