Felelősség a Közösségért és Környezetért Díj | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2017 December >>

Felelősség a Közösségért és Környezetért Díj

A Felelősség a Közösségért és Környezetért Díjat a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlése és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen adományozza.

A díj célja:

A díj célja azon Veszprém megyei társas- vagy egyéni vállalkozás elismerése, amely tagja a Kamarának, és közvetve vagy közvetlenül a megyéhez kötődő kiemelkedően jelentős munkával, cselekedetével példaértékű eredményeket ért el a Veszprém megyében élő lakosok életminőségének javításában, és hozzájárult a megye gazdasági fejlődéséhez, hírnevének öregbítéséhez.

A díjás feltételei:

• az adott település sportéletének fellendítése érdekében nyújtott támogatás,
  • kulturális rendezvények, közösségi kiállítások, vásárok támogatása,
  • szociális célú támogatások,
  • közösségi infrastruktúra fejlesztésének,
  • saját dolgozók képzésének, sport- és szórakoztató rendezvények támogatása,
  • közcélú alapítványok támogatása,
  • közép- és felsőfokú képzés támogatása, ösztöndíjak alapítása,
  • környezettudatos tevékenység,
  • civil szervezetekben, kisközösségi önszerveződésekben, illetve ezek érdekében végzett szervező tevékenység,
  • kiemelkedően jelentős környezet-, és természetvédelmi tevékenység.

A díjazás rendje:

A díj átadására a Kamara által szervezett éves nagy rendezvényen, általában a Gazdasági Évnyitó rendezvényen kerül sor. A díj átadására a Kamara Elnöke az Önkormányzat Közgyűlésének Elnökével együtt jogosult.

A díj formái:

Az Ajka Kristály Üvegipari Kft. által gyártott, a díj logójával ellátott értékes művészi tárgyjutalmat és a díszoklevelet  az Önkormányzat Közgyűlésének Elnöke, valamint a Kamara Elnöke adja át.

Díjazott vállalkozások:

2016:

• Anna Grand Hotel Kft. (Balatonfüred)

2015:

• Rendszertudományi Innovációs Központ Zrt. (Balatonfüred)