Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díj | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2017 Augusztus >>

Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díj

A Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat a Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alapította.

A díj célja:

Veszprém megye kiemelkedő K+F+I tevékenységet folytató és jelentős a megye gazdaságának, foglalkoztatásának, műszaki kutatás-fejlesztési színvonalának is hatással bíró eredményeket felmutató vállalkozás elismerése, különös tekintettel a K+F+I tevékenység megyében történő beágyazottságára, a Pannon Egyetemmel, mint régiós tudományos központtal történő együttműködésre.

A díjazás feltételei:

• A díjazott vállalkozás jelentős, több éve folytatott K+F+I tevékenységet és eredményeket tudjon felmutatni;
  • legyen a Pannon Egyetemmel közös kutatás-fejlesztési együttműködése;
  • legyen hatása a Pannon Egyetemen folyó műszaki, gazdaságtudományi, oktató és kutató tevékenységre;
  • legyen képes felmutatni szabadalommal védett, jelentős és publikált, vagy az adott ipari területen nemzetközileg elfogadott K+F+I teljesítményt;
  • jelentős hatással bírjon a megye gazdasági teljesítményére, foglalkoztatására;
  • előnyt élvezzen a K+F központot kiépítő működtető vállalkozás;
  • előnyben részesüljön az adott iparágba történő nemzetközi beágyazottság, a regionálisan is kimutatható K+F+I teljesítmény.

A díjazás rendje:

A díjat a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöksége, és a Pannon Egyetem szenátusa ítéli oda, a céloknak és feltételeknek legjobban megfelelő vállalkozás részére. A díjazott vállalkozás a Pannon Egyetem szenátusa és a VKIK elnöksége jóváhagyó határozatát követően minden évben a VKIK TOP100 rendezvényén veheti át a díjat. A díjat a Pannon Egyetem rektora és a VKIK elnöke adja át.

A díj formája:

A megfelelő presztízs biztosítása érdekében alapítók közösen az Ajka Kristály Üvegipari Kft. által gyártott és éveken át azonos megjelenést biztosító művészeti alkotást választottak. A díj logója a közösen kiválasztott oklevélen is megjelenik.

Díjazott vállalkozások:

2016:

• Kókai Tömítéstechnikai Kft. (Ajka)

2015:

• Valeo Auto-Electric Magyarország Kft. (Veszprém)

2014:

• Nitrogénművek Zrt. (Pétfürdő)

2013:

• Continental Automotive Hungary Kft. (Veszprém)