Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2017 November >>
202122232426

Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel

A Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel jellemzően a projekt befejezését követően folyósított vissza nem térítendő állami támogatások előfinanszírozására szolgál. A Széchenyi Önerő Kiegészítő, illetve a Széchenyi Támogatást Megelőlegező hitelek által kínált lehetőség a KKV-k pályázati esélyeinek növelését és a pályázatból történő beruházások sikeres, mielőbbi megvalósítását célozzák.

Az igénylés feltétele:

• A vállalkozás legalább egy teljes, lezárt gazdasági évvel rendelkezik, valamint
  • megfelel a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek.
  • A csak egy teljes lezárt évvel rendelkező veszteséges vállalkozás részére adható hitelösszeg maximum 15 millió Ft lehet.

A hitel összege:

• 500.000,- Ft-tól 100 millió Ft-ig 100.000,- forintonként emelkedő összeg;
  • az igénylőnek csupán a projekt által előírt saját erővel szükséges rendelkeznie.

A hitel futamideje:

• Minimum 12, maximum 60 hónap, ezen belül a maximum 18 hónapos rendelkezésre tartási idő alatt bármikor – akár több részletben is – lehívható.

Kamat és költségek:

• Kamat mértéke: 1 havi BUBOR + 4% kamatfelár – 5% állami kamattámogatás (jelenleg: nettó 0%)
  • Hitelbírálati díj: 0,5%
  • Szerződéskötési díj: egyszeri 1%
  • Folyósítási jutalék: 15.000,- Ft folyósításonként
  • Kamat- és/vagy kezességi díjtámogatás nélkül is nyújtható

A hitel biztosítékai:

• Fő biztosíték a magánszemély kezességvállaláson kívül alapesetben a beruházás tárgya (de a Bank a hitelbírálat függvényében attól eltérő ingóságot, ingatlanfedezetet vagy a támogatás engedményezését is kérheti).

A hitel folyósítása és törlesztése:

• a beruházáshoz kapcsolódó beszerzésekre vonatkozó számla alapján történik;

A Széchenyi Kártya Program kedvezményes kamatozású hiteltermékei

a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara